Spor

Mike Trout Kimdir?

Mike Trout
Mike Trout

Mike Trout Kimdir , Mike Trout , ‘Arizona Angels’da oynayan, gelecek vaat eden Amerikalı profesyonel beyzbol oyuncusudur. Profesyonel ilk maçına ‘Arizona Ligi’nde ‘Angels’ takımında oynayarak çıktı. O onların üçüncü en iyi adayıydı ve ‘Beyzbol Amerika’nın en iyi 85. çok yönlü oyuncusuydu. 19 yaşındayken ‘Beyzbol Amerika All-Star’ ve ‘Topps Class A All-Star’ seçildi. Trout, ilk lig maçına ‘Los Angeles Angels’ formasıyla çıktı ve takımın iki gol atan en genç oyuncusu oldu. bir maçta sayı vuruşu. Ken Griffey Jr.’dan sonra ikinci en genç ‘All-Star Maçının En Değerli Oyuncusu’ (MVP) oldu ve çok daha fazla rekora imza attı. Oybirliğiyle ‘Amerikan Ligi MVP’si seçildi. ‘Sports Illustrated’ onu bir numaralı beyzbol oyuncusu olarak derecelendirdi ve şu anki ‘Major League Baseball All-Star Maçında’ başlangıç ​​dış saha oyuncusu olarak seçildi. Mike ünlü olmasına rağmen ayakları yere basmadı ve ailesine bağlı kaldı. Lise günlerinden beri Jessica Cox’la çıkıyordu ve onu 11 yıldır tanıdıktan sonra kısa süre önce onunla evlendi. Kendisi Amerikan profesyonel beyzbolunun en umut verici oyuncularından biri ve önünde parlak bir gelecek var. Sosyal medyada aktif ve geniş bir hayran kitlesine sahip.

Mike Trout Kimdir ?

Diğer Adı: Michael Nelson Trout

Doğum: 7 Ağustos 1991

Baba: Alabalık Jeff

Annesi: Debbie Trout

Boy: 188 cm

Çocukluk ve Erken Yaşam

Mike, 7 Ağustos 1991’de Vineland, New Jersey, ABD’de Jeff ve Debbie Trout’un oğlu olarak Michael Nelson Trout olarak dünyaya geldi. Babası, bir sakatlık nedeniyle emekli olmak zorunda kalana kadar ‘Minnesota Twins’ için beyzbol oynadı. Teal adında bir kız kardeşi ve Tyler adında bir erkek kardeşi var.

Mike sıkı bir ‘Philadelphia Phillies’ hayranıydı ve beyzbol oynamaya ‘Cal Ripken Beyzbol’, ‘Babe Ruth Ligi’nin Bir Bölümü’nde başladı. ‘Lakeside Ortaokulu’nda okudu ve 2009 yılında ‘Millville Lisesi’nden mezun oldu. Daha sonra ‘East Carolina Üniversitesi’nde okudu.

Spora düşkündü ve lise takımında basketbol ve beyzbol oynuyordu. Beyzbola atıcı ve stoper olarak başladı ve daha sonra dış sahada oynadı. 18 home run yaparak New Jersey lise rekorunu kırdı. 14 yaşından itibaren ‘Arsenal’in antrenörlüğünü yaptı ve 17 yaşına geldiğinde en hızlı ve en güçlü oyuncu olma ününü kazandı.

Kariyer

Trout, beyzboldaki ilk profesyonel maçına 2009 yılında çaylak düzeyindeki ‘Arizona Ligi’nde ‘Arizona Angels’ adına oynayarak çıktı ve sezonu ‘A Sınıfı Ortabatı Ligi’nde ‘Cedar Rapids Kernels’ ile tamamladı. İlk yılında kendisi hakkında çarpıcı bir açıklama yaptı. Bu onu ‘Angels’ için üçüncü en iyi aday ve ‘Beyzbol Amerika’nın en iyi 85’inci çok yönlü oyuncusu yaptı.

2010 yılında ‘All-Star Vadeli İşlemler Maçı’nda oynamak üzere seçildi ve ‘Beyzbol Amerika’nın genel olarak en iyi ikinci beyzbol oyuncusu’ seçildi. Sezon sonunda ‘Sınıf A-İleri Kaliforniya Ligi’ için ‘Rancho Cucamonga Quakes’ üyesi oldu. 19 yaşındayken ‘Beyzbol Amerika All-Star’ ve ‘Topps Class A All-Star’ seçildi.

Temmuz 2011’de ‘Los Angeles Angels’ takımıyla birinci ligdeki ilk maçına çıktı ve ilk home run’unu ‘Baltimore Orioles’ atıcısı Mark Worrell’e karşı yaptı. O sezon Angel’ın bir maçta iki home run yapan en genç oyuncusu oldu. ‘Beyzbol Amerika’da ‘Yılın Küçük Lig Oyuncusu’ seçildi ve ‘Beyzbol Amerika’nın 2011′ Küçük Lig All-Star’ takımında dış saha oyuncusu oldu.

2012’ye ‘Salt Lake Bees’ ile başladı ve daha sonra ‘Los Angeles Angels’dan Bobby Abreu’nun yerini aldı. O yıl birkaç ‘Angels’ çaylak rekoru kırdı ve o sezon dört kez ‘Ayın Çaylağı’ ödülünü kazandı. Sezon sonunda oybirliğiyle ‘BBWAA Jackie Robinson Yılın Çaylağı Ödülü’nü kazandı.

Trout ilk grand slam’ini Nisan 2013’te ‘Detroit Tigers’a karşı yaptı. Bu, ‘Angels’a 18 yıldaki en yüksek skorlu atışlarını kazandırdı. ‘Amerikan Ligi’ tarihinde bu turda gol atan en genç oyuncu oldu. Aynı zamanda 2013 ‘Major League Baseball All-Star Maçının’ bir parçası oldu.

Şubat 2014’te ‘Angels’ ile 1 milyon dolarlık bir yıllık uzatma sözleşmesi imzaladı. Bu daha sonra 144,5 milyon dolarlık altı yıllık bir sözleşmeye dönüştürüldü. Ken Griffey Jr.’dan sonra ikinci en genç ‘All-Star Maçı MVP’si’ oldu. O yıl çok daha fazla rekora imza attı ve oybirliğiyle ‘Amerikan Ligi MVP’si seçildi.

Ertesi yıl ‘All-Star Maçının MVP’si’ni kazandı ve oyun tarihinde bu başarıya ulaşan ilk oyuncu oldu. Sezonu 41 home run ile tamamladı ve dördüncü ‘Gümüş Slugger Ödülü’nün yanı sıra ‘En İyi Major League Beyzbol Oyuncusu ESPY Ödülü’nü kazandı.

‘Sporting News’ onu 2016’da ‘Beyzbolun En İyi Oyuncusu’ seçti. Ayrıca kariyerinde ikinci kez 2016’nın ‘Amerikan Ligi MVP’si’ seçildi. Ayrıca Barry Bonds dışında beş sezon üst üste ‘MVP’ ödülünü ilk iki oyuncu arasında bitiren tek oyuncu oldu.

Trout, Mayıs 2017’de başparmağından sakatlandı. Sekiz hafta boyunca oyundan uzak kalmasına neden olan bir ameliyat geçirmek zorunda kaldı. 39 maçı kaçırdıktan sonra geri döndü ve formda olduğunu kanıtladı. 25 yaşına gelmeden önce 200 home run yapan yedinci oyuncu oldu.

‘Sports Illustrated’ onu 2018’in bir numaralı beyzbol oyuncusu olarak derecelendirdi. 2018 ‘Major League Baseball All-Star Maçında’ ilk dış saha oyuncusu seçildi.

Ödüller ve Başarılar

Mike Trout, iki ‘Amerikan Ligi MVP’si’ (2014, 2016), ‘Amerikan Ligi Yılın Çaylağı’ (2012), iki ‘Beyzbol Amerika Major Ligi Yılın Oyuncusu’ ödülü (2012, 2013) gibi birçok prestijli ödül kazandı. ), ‘En İyi Major League Beyzbol Oyuncusu ESPY Ödülü’ (2015) ve arka arkaya beş ‘Gümüş Slugger Ödülü’ (2012–2016).

Aynı zamanda “düzeltilmiş OPS”, “puanlı koşular” ve “yeniden değiştirmenin ötesinde galibiyetler” konularında dört kez lider oldu.

Kişisel hayat

Trout’un Millville Meteor, Kiiiiid, Prince Fish ve God’s Gift gibi çeşitli takma adları vardır.

Anne ve babasına yakındır ve ünlü olmasına rağmen mütevazı kalmıştır. Lise günlerinden beri Jessica Cox’la çıkıyordu ve onunla 11 yıl flört ettikten sonra kısa süre önce onunla evlendi.

Diğer bilgiler

2014 yılında Başkan Barack Obama, tasarının çok yönlülüğünü ve faydasını vurgulamak için Mike Trout’u ‘Çiftlik Yasası’na benzetme olarak kullandı.

2014 yılında ‘Nike’ ayakkabılarının marka elçisiydi. ‘Bodyarmor SuperDrink’in ortağı ve yatırımcısıydı.

Ayrıca golf oynuyor ve şarkı söylemekten hoşlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Bizimle İletişime Geç

Subscribe for exclusive offers and updates on new arrivals