Spor

Paige VanZant Kimdir?

Paige Sletten Kimdir 26 Mart 1994 Dayton , Oregon’da yaşıyor ) Amerikalı karma dövüş sanatları uygulayıcısı ve güreşçisidir . Şu anda Paige VanZant adı altında All Elite Wrestling ve UFC’de çalışıyor.

Paige VanZant Kimdir ?

Gençlik

Paige Sletten Oregon tarafında büyüdü . Üç yaşında ailesinin dans stüdyosunda dans etmeye başladı . Genç bir kızken kürek çekiyor , yürüyüş yapıyor ve dağ bisikletine biniyordu .

Lisenin ilk yılında Paige Sletten zorbalığa maruz kalır . Rise: Surviving the Fight of My Life adlı biyografisinde, 14 yaşındayken bir partide birkaç erkek çocuğunun tecavüzüne uğradığını yazıyor Bu saldırının ardından uğradığı tacizler arttı . Lise öğrencileri tarafından “Paige Slutton” olarak anılan kız, adını VanZant olarak değiştirmeye karar verir . Ayrıca intihar düşünceleriyle mücadele ettiğini ve karma dövüş sanatlarının hayatını kurtardığını söylüyor.

Ad SoyadPaige Sletten
Takma ad12 Gauge
MilliyetAmerikan
Doğum26 Mart 1994 Dayton,Oregon
Boy 163 cm
MMA’nın Geçmiş Performansı8 Zafer – 5 Kaybetme

İlk kavgalar (2012-2013)

THE5 Ocak 2013Paige VanZant, Invicta FC 4’te Tecia Torres ile karşılaşacak . Dövüş Kansas City’deki Memorial Hall’da gerçekleşiyor . Dövüşün çoğunda hakimiyet kuran VanZant, oybirliğiyle alınan kararla kaybetti.

Ultimate Fighting Championship’in ilk maçı (2014–2015)

Başlangıç Ağustos 2014Ultimate Fighting Championship (UFC), UFC Fight Night 54 için bir maçın planlandığını duyurdu.4 Ekim 2014saman ağırlıkları Paige VanZant ve Kailin Curran arasında . Yirmi gün sonra, VanZant’ın sakatlığını atlatabilmesi için dövüş ertelendi . THE22 Kasım 2014Paige VanZant ilk kez bir UFC etkinliğinde yarışıyor. Austin’de düzenlenen UFC Fight Night 57 sırasında , üçüncü turda Amerikalı Kailin Curran’ı teknik nakavtla mağlup etti. Bu, genç ligde hakemin durmasıyla elde edilen ilk galibiyet . UFC, gecenin dövüşü için iki kahramanın her birine 50.000  $ bonus veriyor .

UFC’deki bu ilk dövüşün ardından beklentiler, onun ekipman üreticisi Reebok ile Johny Hendricks , Jon Jones , Conor McGregor , Anthony Pettis ve Ronda Rousey ile sözleşme imzalayan altı sporcudan biri olması yönünde . Her biri şampiyon kemerine sahip .

Rose Namajunas’ın UFC Dövüş Gecesi’nin başlarında manşet olmasına karşı çıkıyorAralık 2015, arkadan boğulma teslimiyle beş turluk sert bir savaşın ardından kaybetti .

52 kilo 600 gram. Bu, 2016 yılında bir “UFC” etkinliğinde dövüşmek için sergilemesi gereken maksimum ağırlıktı. Ve birkaç gramı elemek için tamamen çıplak olarak tartılması gerekiyordu.

Yıldızlarla Dans (2016)

Amerikan şovu Yıldızlarla Dans’ın yirmi ikinci sezonunun katılımcısı , adayları ilerletmek için oy kullanan halkın favori adayıdır. Dansçı Mark Ballas ile birlikte olduğu yarışmada model Nyle DiMarco’ya yenilerek ikinci oldu .

Tüm Elit Güreşler (2022-…)

THE10 Mart 2022Dynamite’da All Elite Wrestling’e ilk çıkışını , Sammy Guevara ile Scorpio Sky arasında TNT AEW şampiyonluğu için yapılan maçın ardından Tay Conti’ye saldırarak yaptı . Ayrıca şirketle resmi olarak sözleşme imzaladı .

THE29 MayısDouble or Nothing’de o ve Ethan Page , Scorpio Sky, 6 Kişilik Takım Maçında Frankie Kazarian , Sammy Guevara ve Tay Conti’yi yendi . O akşam bir Tweener Turn gerçekleştirdi .

Özel hayat

İçindeEkim 2018, Paige VanZant, eski Amerikan güreş şampiyonu ve karma dövüş sanatları savaşçısı olan Austin Vanderford ile evlenir . Kocası aynı zamanda onun antrenörü ve eğitim ortağıdır ve her yerde antrenman yapmasına olanak tanır . 2019 yılında ünlü Sports Illustrated Swimsuit Issue dergisine model olarak poz verdi .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Bizimle İletişime Geç

Subscribe for exclusive offers and updates on new arrivals